niedziela, 15 września 2013

Łazienkowe inspiracje i realizacje

Niedziela, jak każda w trakcie budowy, mija leniwie przed komputerem w poszukiwaniu mądrych rad, promocyjnych artykułów, a przede wszystkim inspiracji.
Ponieważ wir prac budowlanych kręci się coraz mocniej, nadejszła ta ważna chwila aby zrealizować zamówienie na łazienkę.
Ciągle w głębi serca wierzymy, że Święta spędzimy w swoich czterech kątach.
A jak że tu funkcjonować bez łazienki. 
Plan na ową dolną mam od dawna. Jeszcze kilka miesięcy temu buszując w sieci znalazłam coś, co od tamtej chwili prześladuje mnie na każdym kroku. Zwłaszcza kiedy chcę wygooglować inspiracje łazienkowe.
No cóż, nic innego nie przemawia do mnie aż tak.
Ot i nasza przyszła mała łazienka.
źródło: domtrendy.pl

Pełna energii, radości, żywego koloru.
Mała, ale jakże hipnotyzująca.
Tak, w takiej aurze chciałabym brać prysznic.
Wiem, że nie uda się odwzorować idealnie tej przestrzeni. Nasza łazienka ma wiele zbędnych, nikomu do szczęścia nie potrzebnych kantów, rogów, wcięć. Istny bajzel. Wiem więc, że efekt końcowy naszej łazienki będzie zupełnie inny. Ale nic tam. Innej wizji już mieć nie potrafię.
Liczę też, że płytki na które postawiliśmy choć odrobinę spełnią nasze oczekiwania kolorystyczne. Nie jest bowiem łatwo szukać płytek z obrazka znalezionego gdzieś w sieci.
Te są chyba jednak najbardziej zbliżone, a w najgorszym wypadku będziemy uskuteczniać wpływ światła sztucznego na kolorystykę ;)
Nasze płyteczki. Producent Paradyż, kolekcja Vivida/Vivido kolor Verde. 
Źródło: ceramika24h
Verde Nasz motyw przewodni. 
Całe zestawianie kolorystyczne pozostaje jak w inspiracji. Zestawienie verde, czerni i bieli. Na stelażu toalety zamiast dekoru w kwiaty, chcemy wprowadzić klasyczną czerń w wersji struktura. 
No i cholernie podoba mi się ta czarna półeczka i verde grzejnik. Niestety grzejnika już nie udało mi się namierzyć. W jego miejsce pójdzie klasyczny ręćznikowiec wkolorze czarnym. A półeczki zwyczajne nie mamy gdzie zabudować. 
No, chyba że po naszej przygodzie z ocieplaniem poddasza tak mocno zżyjemy się z profilami pod kg, że nad stelażem toalety sobie półeczkę popełnimy :) 

2 komentarze:

 1. Witam czy mogę zobaczyć efekt końcowy? Zakochałam się w tej łazience😍 myślałam że to panele

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam,
   zdjęcia z łazienki umieszczone są w tym poście
   http://maba-wdomu.blogspot.com/2014/07/jak-w-domu.html

   Niestety kolor płytek na ten moment nie oddaje efektu z inspiracji - są bardziej zielone, choć myślę że duże znaczenie ma tu dobór odpowiedniego oświetlenia.

   Usuń